Різниця між EN 10210 і EN 10219

Jun 23, 2025

Залишити повідомлення

Конструкційні порожнисті профілі широко використовуються в будівництві та обробній промисловості, і різні сценарії застосування вимагають різних стандартів сталевих порожнистих профілів. Найпоширенішими стандартами на сталеві труби є EN10219 і EN10210, які визначають якість, продуктивність і стан доставки сталевих труб. Вивчення їх відмінностей дуже корисно для нас.

en10219 проти en 10210

En10219 Визначення:

EN10219 — це європейський стандарт, який містить детальні правила та вимоги до розмірів, механічних властивостей, хімічного складу та інших аспектів сталевих труб Британського стандарту. Стандарт EN10219 застосовується до нелегованих і дрібнозернистих нелегованих холодноформованих зварних і безшовних сталевих труб.

En10210 Визначення:

EN10210 є частиною європейського стандарту, який визначає технічні умови постачання гарячеформованих зварних конструкційних порожнистих сталевих труб. Зокрема, стандарт EN10210 охоплює конструкційні порожнисті сталеві труби, виготовлені з не-легованих та дрібно-зернистих сталевих матеріалів для зварювання гарячим формуванням. Ці сталеві труби зазвичай використовуються в будівельних конструкціях, мостах, машинобудуванні, виробництві обладнання та інших інженерних додатках.

Сертифікація EN10219 і EN10210 є європейськими стандартами для продукції зі сталевих труб, обидва вони мають високі стандарти якості та широко використовуються на міжнародному рівні. Обидві сертифікації вважаються обов'язковими при виробництві та продажу сталевих труб.

 

Ця стаття має на меті представити відмінності між отриманням цих двох сертифікованих продуктів, а також переваги цих двох стандартів для виробництва продукції із сталевих труб та їхні відповідні переваги.

Сертифікати EN10219 і EN10210 є важливими стандартами для європейської сталевої трубної продукції, що забезпечує високу якість і надійність у всьому світі. У цій статті наголошується на відмінностях між цими сертифікатами та їхніх відповідних перевагах у виробництві сталевих труб.

 

Хоча сертифікати EN10219 і EN10210 гарантують відмінну якість, між цими двома стандартами все ж є тонкі відмінності.

I. Використання:

Сталеві труби EN10219 в основному використовуються в таких конструкціях, як будівництво, розвиток інфраструктури та каркаси будівель. У той час як сталеві труби EN10210 широко використовуються для виробництва порожнистих профілів і мають широкий спектр застосувань у машинобудуванні, автомобілебудуванні та інших конструкційних проектах.

II. Хімічний склад:

Сталеві труби EN10219 і EN10210 мають різний хімічний склад, який безпосередньо впливає на їх механічні властивості. У порівнянні зі сталевою трубою EN10210 сталева труба EN10219 зазвичай має менший вміст вуглецю, сірки та фосфору. Однак точний хімічний склад може відрізнятися залежно від конкретного сорту та виробника.

Хімічний склад європейського стандарту EN10210-1 (порожнисті профілі гарячого формування з не-легованої конструкційної сталі та дрібнозернистої конструкційної сталі)

Марка сталі

Межі хімічного складу, %

C макс

Si макс

Mn макс

P макс

S макс

N макс

S235JRH

0.17

/

1.40

0.040

0.040

0.009

S275J0H

0.20

/

1.50

0.035

0.035

0.009

S275J2H

0.20

/

1.50

0.030

0.030

/

S355J0H

0.22

0.55

1.60

0.035

0.035

0.009

S355J2H

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

S355K2H

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

Хімічний склад європейського стандарту EN10219-1 (порожнисті профілі холодного формування з нелегованої конструкційної сталі)

Марка сталі

Тип розкисленняa

% за масою, не більше

Назва сталі

Сталь NO

C макс

Si макс

Mn макс

P макс

S макс

N макс

S235JRH

1.0039

FF

0.17

/

1.40

0.040

0.040

0.009

S275J0H

1.0149

FF

0.20

/

1.50

0.035

0.035

0.009

S275J2H

1.0138

FF

0.20

/

1.50

0.030

0.030

/

S355J0H

1.0547

FF

0.22

0.55

1.60

0.035

0.035

0.009

S355J2H

1.0576

FF

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

S355K2H

1.0512

FF

0.22

0.55

1.60

0.030

0.030

/

a: Метод розкислення позначається наступним чином: FF: Повністю очищена сталь, що містить елементи, що зв’язують азот, у кількостях, достатніх для зв’язування доступного азоту (наприклад, min. 0,020 % загального AI або 0,015 % розчинного AI).

b: Максимальне значення для азоту не застосовується, якщо хімічний склад демонструє мінімальний загальний вміст AI 0,020 % з мінімальним співвідношенням AI/N 2:1, або якщо присутня достатня кількість інших N-зв’язуючих елементів. N-обов’язкові елементи повинні бути записані в документі перевірки.

III. Межа текучості:

Межа текучості — напруга, при якій матеріал починає проявляти пластичну деформацію. Порівняно з трубами за стандартом EN10210 сталеві труби за стандартом EN10219 зазвичай не мають значно більшої межі текучості. Тому не можна просто стверджувати, що труби EN10219 мають вищу межу текучості. У практичному застосуванні ці два типи труб можуть мати однакову межу текучості.

VI. Міцність на розрив:

Міцність на розрив — це максимальна напруга, яку може витримати матеріал перед розривом. Загалом сталеві труби EN10210 зазвичай мають високу міцність на розрив, але вона не є абсолютною. У певних випадках сталеві труби EN10219 також можуть мати міцність на розрив, подібну до сталевих труб EN10210 або перевищувати її. Коли трубопровід повинен витримувати більші навантаження на розтяг або тиск, підвищена міцність на розрив є перевагою для сталевих труб EN10210.

V. Ударні властивості:

Ударна стійкість сталевих труб має вирішальне значення, особливо при низьких температурах і суворих умовах. Загальноприйнято вважати, що сталева труба EN10210 має відмінну ударну в'язкість, тоді як сталева труба EN10219 може мати відносно слабку ударну в'язкість. Однак конкретні характеристики удару залежать від таких факторів, як конкретний склад матеріалу, процес виробництва та середовище застосування сталевої труби. Тому в галузях промисловості, де потрібна висока стійкість до крихкого руйнування, часто вибирають сталеві труби EN10210. Однак за певних обставин може знадобитися випробування на ударну здатність, щоб підтвердити, чи відповідає сталева труба вимогам.

VI. Інші ключові моменти:

a. Процес виготовлення:

Сталеві труби EN10219 і EN10210 можуть бути виготовлені за допомогою методів гарячого або холодного формування залежно від фактичних вимог.

процес виробництва порожнистого профілю холодної форми EN10219 набагато простіший, ніж порожнистого профілю гарячої форми EN10210. Так, у деяких більш вимогливих будівельних проектах продукція, як правило, постачається зі сталевих порожнистих профілів стандарту EN10210. Замість вибору EN10219 холодноформованих сталевих порожнистих профілів. Серед тисяч проектів, які постачає BRISK STEEL, сталеві труби EN10210 користуються більшою довірою та перевагою серед постачальників.

Величина зняття внутрішньої напруги тісно пов’язана з температурою. Коли сталь нагрівається до нижчої температури, вона не може утворювати новий аустеніт і може лише частково усунути внутрішню напругу. Коли сталь нагрівають до фази аустеніту, це те, що ми називаємо нормалізуючою обробкою. Під час процесу нормалізації будуть утворені нові структури частинок аустеніту, а внутрішня напруга, збережена під час процесу формування сталевої труби, буде усунена.
Для зварних сталевих труб внутрішня напруга може бути одним із дефектів, які викликають розтріскування труби. Отже, якщо люди хочуть зменшити рівень аварій, вони повинні усунути внутрішню напругу трубопроводу. Шляхом подальшої нормалізації обробки можна усунути жорсткі плями всередині сталевої труби, досягнувши однорідності структури.
Зазвичай вміст вуглецю в порожнистому перерізі конструкції не перевищує 0,22%. На зображенні ми чітко бачимо, що сталь переходить у фазу аустеніту лише тоді, коли температура перевищує 850 градусів C. Отже, при цій температурі наша порожниста поперечно-структура може досягти найкращих показників нормалізації.
Отже, ми можемо узагальнити відмінності між EN10210 і EN10219 наступним чином:
1. Стандарт EN10219 є стандартом для холодноформованих сталевих порожнистих профілів.
2. Стандарт EN10210 є стандартом для сталевих порожнистих профілів гарячого{1}}формування. Обробка гарячим формуванням також визначає два стани існування в стандарті EN10210.
2.1Один — нормалізований стан, коли стрес повністю зникає після нормалізуючого лікування.
2.2 Другий тип - це стан, коли стрес не повністю нормалізується при більш низьких температурах. Ця порожниста частина збереже деяку залишкову напругу, особливо навколо зварного шва.
 
Ці два стани дозволені стандартом EN10210.
Це експериментальний графік результатів тесту,

як відрізнити сталеві труби з частково знятим напруженням від повністю нормалізованих сталевих труб, які ми отримуємо? У стандарті EN 10210 сталеві труби, позначені як S355NH, повинні бути повністю нормалізовані, при цьому "N" означає нормалізацію, тоді як сталеві труби, позначені як S355J2H, можуть представляти зняття напруги, але не повністю нормалізовані.

Після нормалізації сталевий порожнистий профіль EN 10210 не має залишкової напруги, що полегшує обробку такого повністю нормалізованого порожнистого профілю. Значно покращена стабільність розмірів. Форма квадратних або прямокутних порожнистих секцій знову формується під час нормалізуючої температурної обробки, а їхні кутові контури є більш компактними, що призводить до оптимізації продуктивності. Окрім покращення продуктивності, також було збільшено кутовий радіус порожнистої секції, а також покращено естетичність. Вони забезпечують більшу та рівномірну площину зварювання для подальших операцій обробки.

Підводячи підсумок, можна сказати, що порожнисті профілі зі справжньою гарячою обробкою мають більше переваг, ніж центральні профілі холодного формування. Ми повинні бути обережними з продуктами, які можуть відповідати стандартам, але не можуть повністю знизити ризики проекту. Специфічний метод полягає в тому, що ви завжди можете забезпечити оптимальну продуктивність під час використання, вказавши повністю стандартизований порожнистий профіль і використовуючи назву S355NH.

щодо використовуваних стандартів процесу та формування.
LSAW PIPE APPLICATION
Послати повідомлення